";
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
دانلود کتاب-->>> دانلود رایگان کتاب-->>> دانلود کتاب رمان و کتاب داستان-->>> دانلود pdf کتاب ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس رایگان

دانلود pdf کتاب ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس رایگان

 • نام کتاب : ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس
 • ژانر کتاب : دانلود کتاب رمان و کتاب داستان
 • نوع فایل دانلودی : فایل pdf است
 • زبان کتاب : فارسی
 • تاریخ درج : 2020-03-25 00:00:00
 • منتقد و ارسال شده به وسیله : یاشار ایوبی
 • امتیاز منتقد به ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس : 3

سلام سلام به بخش سایت سایت کتاب خوش آمدید
امروز برای شما دانلود pdf کتاب ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس به صورت رایگان گذاشتیم pdf کتاب ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس یکی از pdf کتاب های جالب میباشد pdf کتاب ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس در بخش سایت سایت کتاب قرار داده شده
۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز


نشریه اقتصادی فوربس ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان را معرفی کرد و نوشت: هر کشور ثروتمند نفتی نمی‌تواند ثروت را به خوبی در میان جمعیت توزیع کند و این در حالی‌ است که کشورهای کم جمعیت اغلب در نگاه نخست ثروتمند به نظر می‌آیند.
خبرگزاری فارس: ۱۰ کشور نخست ثروتمند نفتی جهان به روایت فوربس

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، نشریه اقتصادی فوربس در گزارشی، ۱۰ کشور نخست جهان از نظر سرانه ثروت نفت و گاز را معرفی کرد.

در ابتدای این گزارش آمده است هر کشور ثروتمندی از لحاظ منابع نفتی نمی‌تواند، ثروت را به خوبی در میان جمعیت خود توزیع کند؛ درحالی‌که کشورهای کوچک‌تر از لحاظ جمعیتی اغلب در نگاه نخست به نظر ثروتمندترین به نظر می‌آیند اما با بررسی عمیق‌تر سرانه واقعی درآمد، نرخ بیکاری و وضعیت فقر ملی این کشورها، دید بهتری از توزیع ثروت نفتی در این کشورها به دست می‌آید.

در این گزارش، کشور قطر، سومین کشور دارای ذخایر گازی جهان به عنوان ثروتمندترین کشور نفتی جهان نیز شناخته شده است. سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز این کشور ۶٫۰۱ میلیون دلار برآورد و نرخ بیکاری آن ۰٫۵ درصد اعلام شده است. از وضعیت فقر در این کشور آماری ارائه نشده است.

در ادامه، کویت به عنوان دومین کشور ثروتمند نفتی با سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز ۴٫۱۴ میلیون دلار عنوان شده است. جمعیت این کشور کوچک تقریبا برابر با جمعیت شیکاگو است. نرخ بیکاری در کویت برابر با ۲٫۲ درصد در سال ۲۰۰۴ برآورد شده است.

امارات نیز سومین کشور ثروتمند نفتی جهان نام گرفته است. این گزارش از امارات با عنوان کشوری کوچک اما پر از سوخت یاد کرده است. سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز این کشور ۱٫۶۳ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر اساس این گزارش، درحالی‌که ۱۹٫۵ درصد جمعیت این کشور کوچک زیر خط فقر زندگی می‌کنند، امارات هنوز با مسئله فقر دست و پنجه نرم می‌کند و نرخ بیکاری آن ۲٫۴ درصد عنوان شده است.

سه کشور نخست جهان از لحاظ سرانه کل ذخایر نفت و گاز، کشورهایی کوچک با جمعیت‌های اندک و ذخایر بزرگ انرژی هستند.

فوربس رتبه چهارم کشورهای ثروتمند نفتی را به ترکمنستان با سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گازی برابر با ۱٫۵۴ میلیون دلار در دریای خزر اعطا کرده است.

این گزارش، ترکمنستان را کشوری فقیر با ۳۰ درصد جمعیت زیر خط فقر عنوان کرده است که ۶۰ درصد جمعیت آن بیکار هستند.

بر اساس این گزارش، ونزوئلا با ۱٫۱۴ میلیون دلار سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز و نرخ ۸ درصدی بیکاری در جایگاه پنجم قرار دارد. ۳۱٫۶ درصد مردم ونزوئلا زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش این نشریه اقتصادی، عربستان ششمین کشور ثروتمند نفتی جهان با سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز ۱٫۱۲ میلیون دلار است. نرخ بیکاری در عربستان ۱۰٫۷ درصد عنوان شده است.

لیبی با ۸۶۱٫۱۰۱ هزار دلار، کانادا با ۵۶۵٫۰۴۹ هزار دلار، برونی با ۵۲۱ هزار دلار و عراق با ۵۱۵٫۳۸۴ هزار دلار سرانه ارزش کل ذخایر نفت و گاز در رتبه‌های هفتم تا دهم قرار دارند.

نرخ بیکاری  کشورهای ‌ لیبی،‌ کانادا،‌ برونئی و عراق نیز به ترتیب ۳۰ درصد،‌ 7.3 درصد، ۲٫۷ درصد و ۱۶ درصد اعلام شده است. همچنین در لیبی ۳۰ درصد ، در کانادا ۹٫۴ درصد‌، در برونئی ۴ درصد و در عراق ۲۵ درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

سرانه ثروت نفت و گاز ایران به عنوان دومین دارنده ذخایر گازی و سومین دارنده ذخایر نفتی جهان کمتر از ۳۵۰ هزار دلار تخمین زده شده است.
به دسته بندی دانلود موزیک ببینید تلاش ما دسته بندی کتاب ها به صورت مناسب است
حتما در صورتی که خرابی مشکلی میبینید برای دانلود pdf کتاب سایت ما قرار بدید

 • دانلود کتاب
  • کتاب های ویژه
  • جدیدترین ها
  • آخرین نظرات
  عشق به کتاب

  عشق به کتاب

  امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

  لینک های مهم

  لینک های مهم

  فعلا خالی

  توضیحات

  توضیحات

  در حال ساخت

  تماس با ما

  تماس با ما

  از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید

  سوال امنیتی : حال جمع 1 + 1 چند است