";
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
دانلود کتاب-->>> دانلود رایگان کتاب-->>> دانلود کتاب رمان و کتاب داستان-->>> دانلود pdf کتاب مودم چیست و چگونه کار می کند؟ رایگان

دانلود pdf کتاب مودم چیست و چگونه کار می کند؟ رایگان

  • نام کتاب : مودم چیست و چگونه کار می کند؟
  • ژانر کتاب : دانلود کتاب رمان و کتاب داستان
  • نوع فایل دانلودی : فایل pdf است
  • زبان کتاب : فارسی
  • تاریخ درج : 2019-10-10 00:00:00
  • منتقد و ارسال شده به وسیله : یاشار ایوبی
  • امتیاز منتقد به مودم چیست و چگونه کار می کند؟ : 8

سلامی دیگر به وب سایت سایت کتاب خوش آمدید
امروز برای شما دانلود pdf کتاب مودم چیست و چگونه کار می کند؟ به صورت رایگان گذاشتیم pdf کتاب مودم چیست و چگونه کار می کند؟ یکی از pdf کتاب های یک کار خاص و خواندنی هستش pdf کتاب مودم چیست و چگونه کار می کند؟ در بخش برای دانلود قرار داده شده
امروزه،ارتباطات از ضروریات زندگی است.هم اکنون اینترنت با رشدی بسیار سریع و با استفاد از فن آوری ارتباطات موجب به دنیا آمدن چندین صنعت جدید نیز شده است .
کلید برقراری ارتباطات کامپیوتری خوب ،به ویژه نوع راه دور آن ،مودم است . این وسیله کوچک هر کامپیوتری را به کامپیوتری دیگر که فاصله زیاد با یکدیگر دارند مرتبط کند.
ارتباطات با مودم از طریق یک یا دو نوع تماس حاصل می شود: کابل تلفن یا سیگنالهای نوری. این وسایل کامپیوتر شما را از طریق نرم افزارهای مختلف به سایر نقاط جهان وصل می کنند. می توانید از مودم برای ارسال پیامهای تایپ شده به اشخاص دیگر بهره بگیرید ( پست الکترونیک) ، پیامهای خود را به صورت اطلاعیه به گروهی از مردم برسانید ، مقادیر هنگفبی از اطلاعات را روی اینترنت ببینید و آنها را چاپ کنید، فکس بفرستید و دریافت کنید، و حتی کاری کنید که به تلفنهایتان پاسخ بدهد. این خدمات پیشرفته ی ارتباطاتی که مودم فراهم می کند می تواند زندگی را ساده تر کند، اما باید دانست که از کجا باید شروع کرد. از اول شروع می کنیم.
کلمه ی « مودم » از حروف اول دو اصطلاح کاملا فنی گرفته شده است:Modulation (به معنی مد گردانی) و DEModulation ( به معنی وامد گردانی). داده هایی که یک کامپیوتر می فرستد در اصل سیگنالهایی رقمی (دیجیتال) هستند. مودم داده های کامپیوتری را به صورت نواهایی صوتی در می آورد( عمل مد گردانی مودم) تا بتوانند از طریق خطوط تلفن آنالوگ، سیگنالهای آنالوگ را حمل نی کنند، چنین سیگنالهایی را با طول موج اندازه گیری می کنند.) در پی آن مودم واقع در کامپیوتر مقصد سیگنالهای دیجیتالی در می آورد که کامپیوتر می تواند آنها را بخواند (عمل وامد گردانی مودم).
مودمها دو نوعند:
وقتی بخواهید مودم بخرید، در خواهید یافت که انواعی از مودم را برای پی سی های رومیزی می فروشند و انواعی دیگر را برای پی سی هان کیفی. ابتدا روی مودمهایی بحث می کنیم که رای پی سی های رومیزی طراحی شده اند. دو نوع مودم عرضه می شود که به مودمهای داخلی و مودمهای خارحی شهرت یافته اند . مودمهای داخلی تخته مدارهایی هستند که وارد شکاف گگسترش داخل جعبه ی کامپیوتر می شوند. اکثر کامپیو ترهایی که در حال حاضر فروخته می شوند دارای مودم داخلی هستند، بنابراین تنها کاری که برای به کار انداختن مودم باید انجام دهید وصل کردن سیم تلفن به فیش اتصال واقع در پشت جعبه ی کامپیوترتان است .
مودمهای خارجی درون جعبه هایی مجزا از جعبه ی کامپیوتر قرار می گیرند. ای جهبه ها معمولا کوچکتر از تلفن هستند و می توانند هم با کامپیوتر های رومیزی به کار بروند و هم با کامپیوترهای کیفی و کتابی. روی جعبه ی این نوع مودمها چراغهایی وجود دارد که کار کردن مودم یا وجود اشکال در آن را به درگاه COM ( در گاه سریال نیز گفته می شود ) وصل کرد که در پشت جعبه ی کامپیوتر قرار دارد. ( بسیاری از مودمهای خارجی آراپتور برق دارند که باید سیم آنهارا نیز به برق وصل کرد.) مودمهای داخلی نیز یک درگاه COM را به کار می گیرند، اما خودشان آن را فراهم می کنند و نیازی نیست که از دز گاه COM پشت جعبه ی کامپیوتر استفاده کنند.
پیش از آن که مطلب مودمها را ادامه دهیم نکته ای را به اجمال درباره ی در گاههای COM می گوییم . بعضی از وسایل سخت افزاری به ارتباط با کامپیوتر نیاز دارند، این وسایل از درگاه (port) برای ارتباط با کامپیوتر تهره می گیرند. COM علامت اختصاری COMmunication به معنی « ارتباطات» است وقتی می گوییم درگاه سریال، منظور آن است که نحوه ی ارتباط کامپیوتر با وسیله ی جانبی از طریق رابط سریال و به صورت سریال (پیاپی) انجام می گیرد. بسیاری از پی سی ها می توانند چهار درگاه COM داشته باشند، اما یسیتم عامل نمی تواند COM1 را از COM3 تمیز بدهد( و همینطور COM2 را از COM4 ). این مسئله وقتی که دو وسیله ی سخت افزاری ، مثلا مودم و پویشگر بخواهند به طور همزمان از این درگاهها بهره بگیرند موجب دردسر می شود.
تنها را جلوگیری از این مسئله از طریق نرم افزاری است که هر دو وسیله سخت افزاری را می تواند تشخیص بدهد و با آنها جفت و جور است. در اکثر مواقع ، نرم افزار هنگام نصب وسیله ی جانبی می تواند درگاه COM استفاده نشده را بیابد. با این همه گاهی برخورد پیش می آید و خودتان باید مسئله را حل کنید.
حال دوباره به بحث مودمها بر می گردیم . هم انواع داخلی و هم انواع خارجی مودمها سوئیچهای خاصی به نام DIP دارند که پارامترهای مودم را کنترل می کند. این موئیچها به حالت روشن یا خاموش میزان می شوند. پیش تنظیم کارخانه معمولا مطابق تنظیم مورد نیز کامپیوتر است. اما اگر چنین تنظیمی در امور دیگر مداخله ی بیجا کند لازم است که به دفتر چه ی راهنمای مودم مراجعه کنید و دستور العملهای لازم برای تغییر حالت سوئیچها را بیابید و به کار ببندید.
کسانی که کامپیوتر کتابی دارند از نوع سوم مودمها می توانند بهره بگیدند: پی سی کارت (PC Card) مودمی (پی سی کارت وسیله ای به اندازه یک کارت شناسایی است که یک وسیله ای به اندازه ی یک کارت شناسایی است که یک وسیله ی جانبی را از طریق شکاف تعبیه شده در کامپیوتر کتابی وصل می کند.)در اصل این نوع مودم را نیز می توان مودم خارجی نامید زیرا قطعه ای جدا از سخت افزار کامپیوتر است.
کدام مودم برای شما بهتر است؟مانند هر چیز دیگری اینها نیز هر کدام مزایا و معایب خاصی دارند.اما یک نکته ی مهم را به خاطر داشته باشید:قطعات و وسایل سخت افزاری معمولا پس از یکی دو سال از رده خارج میشوند و انواع جدیدترین و قدرتمندتر ار راه می رسند.از ارتقا دادن مودم های خارجی بسیار ساده تر از ارتقا دادن مودم های داخلی است.
ضمنا مودم خارجی یک حسن دیگر دارد ،آن را می توانید برای چند کامپیوتر به کار ببرید، هروقت بخواهید روی کامپیوتر دیگر مودم داشته باشید کافی است مودم را از کامپیوتر قبلی قطع کنید وبه کامپیوتر جدید وصل کنید.اما مودم داخلی یک حسن بزرگ دارد و آن این که میزتان را شلوغ و در ضمن درگاه سریال پشت جعبه کامپیوتر را اشغال نمی کند.
سرعت عمل:
سرعت احتمالا مهمترین خصوصیت هر مودمی است.سرعت مودم را بر حسب ((بیت در ثانیه ))یا bps می سنجند،که مقدار داده هایی است که در یک ثانیه می تواند ارسال شود.(البته بیشتر کیلو بیت در ثانیه یا Kbps معمول است.)
حداکثر سرعت مودمهای دو طرف ارتباط حتما نباید مساوی باشند،اما اگر چنین باشد بهتر است.دو مودم برای برقراری ارتباط نوعی تبادل پیام مشهور به ((تایید گیری)) یا handshake دارند .سرعت انتقال داده ها طی عملیات تایید گیری بر اساس سرعت مودم آهسته تر تعیین می شود.به عنوان مثال،اگر مودم آهسته تر تعیین می شود.
به عنوان مثال،اگر مودم شما سرعت ۲۸۰۰۰ بیت در ثانیه و مودم طرف مقابل سرعت ۱۴۰۰۰ بیت در ثانیه داشته باشد عملیات انتقال داده ها با سرعت ۱۴۰۰۰ بیت در ثانیه روی می دهد.در حال حاضر مودم های ۲۸ کیلو بیت در ثانیه بسیار به کار می رود،ولی مودمهای ۵۶,۳۳٫۳ کیلویی نیز به بازار عرضه شده است.
واحدهای دیگری نیز برای اندازه گیری سرعت مودم ها وجود دارد. یکی از آنها سرعت باد (baud rate)است که غالبا به طور نادرست به کار می رود. داده هایی که بین کامپیوتر نقل و انتقال می یابد از طریق یک رشته تپ(پالس) به جلو و عقب حمل می شود.
هر پالس یک باد است وهر باد بسته ای (packet) با تعداد خاصی از بیتهاست.به عنوان مثال ،سرعت باد ۱۲۰۰ ( یعنی ۱۲۰۰ پالس در ثانیه) که هر باد آن بسته ای ۸ بیتی باشد معادل سرعت انتقال داده ای ۹۶۰۰ بیت در ثانیه است. با آن که ممکن است در جاهای دیگر این دو واحد اندازه گیری را به طور یکسان به کار ببرند، در این مقاله همواره سرعت مودم را بر حسب بیت در ثانیه ذکر می کنیم.
مودمها برای برقراری ارتباطات پایدار و در بالاترین سرعت، از چند نوع قرار داد (پروتوکل) یا قوانین جاده های مخابراتی بهره می گیرند. این قرار دادها در صنعت مودم سازی استاندارد شده است. با این همه ، برای انواع مختلف ارتباطات قرار دادهای مختلفی وضع شده است. در اینجا متداولترین قرار دادها و منظور از آنها را به اجمال بررسی می کنیم.
مودمها برای افزایش سرعت انتقال داده ها باید فشرده سازی داده ها را پشتیبانی کنند . فشرده سازی داده ها از طریق مودم به وسیله ی حذف زوائد یا جایگزین کردن چند کاراکتر به جای تعداد بسیار بیشتری کاراکتر انجام می گیرد. این عمل حجم داده ها را پیش از انتقال کوچک می کند ، یعنی تعداد بیتهای کمتری انتقال می یابر و در نتیجه سرعت انتقال بالا می رود. در اکثر مواقع تنظیمهای مربوط به فشرده سازی را کارخانه ی سازنده ی مودم انجام می دهد در نتیجه شما نباید نگران پروتوکلهای مربوط به فشرده سازی باشید.
این که داده ها به سرعت انتقال یابند بسیار مهم است ، اما مهمتر از آن انتقال بدون خطا است. پروتوکلهایی نیز برای تصحیح خطا  وضع شده است که همگام با فشرده سازی داده ها کار می کند. بدین منظور داده ها به صورت بلوک بلوک شکسته می شوند. سه پروتوکل پر استفاده ZMODEM , YMODEM , XMODEM نام دارند و اساسا قواعد انتقال داده ها هستند.
بلوکهای XMODEM به صورت بلوکهای۱۲۸ بایتی و بلوکهای YMODEM هد کدام۱۰۲۴ بایتی هستند. روش YMODEM داده ها را سریعتر اما XMODEM داده ها را برون خطا انتقال می دهد.
ZMODEM داده ها را در دسته های بزرگ انتقال می دهد؛ اگر بخشی از داده ها ارسا و ناگهان ارتباط قطع شود ، این پروتوکل می تواند بعدا بقیه ی داده ها را بفرستد و لازم نیست که از نو همه ی داده ها اسال شود این پروتوکل برای فایلهای بزرگ بسیار خوب عمل می کند.
از تنظیمهای متداول دیگر که ممکن است لازم باشد انجام دهید تعیین بیت پریتی (Parity) و بیت توقف (Stop bit) است . پریتی یک روش ساده ی تصحیح خطا و بیتی اضافی در انتهای حد هفت بیت از داده هاست. این بیت به کامپیوتر امکان می دهد که تایید کند که داده ها درست دسیده اید یا خید. این روش ساده برین شکل وارسی خطا است و با پیشرفت فشرده سازی داده ها و کاربرد گزینه های   YMODEM,XMODEM یا ZMODEM استفاده از آن منسوخ شده است. در نتیجه ، تنظیم معمول پریتی باید None باشد. بیتهای توقف نشان می دهند که مودم ارسال داده ها را متوقف کرده است و منتظر پاسخ از مودم گیرنده است . مورد استفاره ی این بیتها در مواردی است که شما مطمئن نیستید که یک فایل مشخص در چه مدت زمانی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انتقال خواهد یافت. برای این که دو کامپیوتر ارتباط برقرار کنند لازم است که تنظیمهای قرار دادی یکسانی داشته باشند. این قرار دادها در زمان تایید گیری بررسی می شوند و اگر مطابق نباشند ازتباط برقرار نمی شود.
کنترل جریان (flow  control) تنظیمی دیگر است که در تعیین سرعت انتقال داده ها کمک میکند .(یکسان بودن این پارامتردر هر دو پی سی طرف ارتباط ضروری نیست.)این پارامتر شبیه بیتهای توقف است،ولی کنترل جریان با سرعتی سر و کار دارد که در آن کامپیوتر شما داده ها را به مودم می فرستد،اطلاعاتی را که به مودم فرستاده شده تنظیم می کند و وقتی داده ها ار ظرفیت حافظه میانگیر (buffer)داده های مودم فراتر برود جریان ارسال را متوقف میکند.(حافظه ی میانگیر داده ها را ذخیره می کند و بر اساس سرعت مودم داده ها را برای ارسال به مودم می دهد.)
اکثر مودم ها امکان تنظیم شماره گیری نواختی یاتون (tone  dialing)یا شماره گیری تپی یا پالس(pulse)را نیز فراهم میکنند .وقتی مودم عملیات اولیه ی شماره گیری را انجام میدهد می تواند  از طریق بلند گوی پی سی ،تون شماره گیری یا صدای شماره گیری و همچنین و موقع تایید گیری تونی دیگر را بشنوید.این صدا علاوه بر آن که برقرای ارتباط را به شما تفهیم می کند این نکته را نیز می گوید که مودمتان روی تون میزان شده استیا روی پالس.
همچنین موقع قطع ارتباط نیز صدایی را خواهید شنید.البته،صدا وقتی هست که بلند گوی مودمتان در حالت روشن باشد،که معمولا تنظیمی از قبل و توسط کارخانه است.
چطور می توانی بلند گو را خاموش کنید؟مودم یک قطعه سخت افزاری از کامپیوتر استو پیش از برقرای ارتباط با کامپیوتری دیگر،باید رابطه ی کامپیوتربا مودم خودش برقرار شود.این ارتباط به کمک یک رشته فرمان مشهور به فرمانهای AT حاصل می شود.
این فرمانها در بر گیرنده ی همه ی تکالیفی است که مودم باید انجام دهد،مانند استفاده از شماره گیری تونی یا پالسی،یا روشن یا خاموش بودن بلند گو و غیره.دفتر چه راهنمای مودم حاوی جدولی از فرمانهای AT و نحوه ی استفاده از آنهاست.(فرمانهای AT در مودم های مختلف دارای تفاوت های جزئی هستند،از همین روی،دفتر چه راهنمای مودم خود را هیچ گاه دور نیندازید.)با این همه ،اکثر برنامه های نرم افزاری ارتباطی و اینترنت که امروزه عرضه می شود تکالیف مودم را با فعال شدن گزینه های منو انجام می دهند،در نتیجه هرگز نیازی به فرمانهای پیچیده و دشوار AT ندارید.
مودمها امکانات فکس را هم دارند:
 تا چند سال پیش، از مودمها فقط برای انتقال فایلهای داده ای بهره می گرفتند . امروزه، مودمها عملیات دیگر ارتباطی را نیز انجام می دهند که متداولترین آنها امکانات فکس شدن مودم است.                               
فاکس /مودم،در بیشتر موارد،با دو سرعت توصیف می شود یکی برای انتقال داده ها ودیگری برای انتقال فاکس .سرعت فکس به طور معمول آهسته تر از سرعت مودم است ومعمولا به عنوان سرعت دوم روی جعبه ی بسته بندی فاکس/مودم نوشته می شود (به عنوان مثال۲۸۸۰۰/۱۴۴۰۰ ) . استفاده از فاکس/مودم چند مزیت نسبت به دستگاههای فکس معمولی دارد. به عنوان مثال ، از کاغذ کمتری استفاده می کنید زیرا مجبور نیستید که سندی را که می خواهید فکس کنید به چاپ برسانید.
همچنین می توانید شماره گیری تلفنهای خود را به وسیله ی مودم انجام دهید. بسیاری از برنامه های دفتر چه تلفن به شما امکان می دهند که شماره تلفنی را از فهرست شماره تلفنها بیابید و از مودم بخواهید که شماره را بگیرد. سپس می توانید با استفاده از بلند گوهای کامپیوتر خود پاسخ را بشنوید و گوشی تلفن را بردارید و صحبت کنید.
از خصوصیات پیشرفته ی دیگر که بسیاری از مودمها فراهم می کنند پست صوتی و فاکس-طبق تقاضاست. چندین برنامه ی نرم افزاری عرضه شده است که به شما امکان می دهند یک سیستم پست صوتی با استفاده از میکروفون و بلندگوهای کامپیوتر و همچنین مودم برپا کنید. این نرم افزار به مودم دستور می دهد تا به هر تلفنی که زده می شود پاسخ دهد و سپس پیغام از پیش ضبط شده ی شما را پخش کند و از تلفن کننده بخواهد که پیغام خود را بدهد. خصوصیت فاکس-طبق تقاضا به تلفن کنندگان امکان می دهد که اسناد در خواستی خود را به صورت فکس از شماره تلفن شما بگیرند. و وقتی ارتباط خود را سیستم شما قطع کند، مودم به صورت یک ماشین فکس در می آید و اسناد در خواست شده را ارسال می کند.
مودمهای موبایل:
مودمهای بی سیم و موبایل نیز ساخته شده است که می تواند ارتباطی همیشگی را برقرار کند. مودمهای بی سیم در اندازه های مختلف عرضه شده است. بعضی از آنها به اندازه ی تلفن موبایل هستند، آنتنهای کوچکی دارند و به یک درگاه سریال خارجی وصل می شوند. بعضی از آنها به صورت پی سی کارت هستند که آنتن دارند اما خیلی به صورت کوچک و فشرده شده. با این وسایل ، داده ها روی امواج رادیویی انتقال می یابند و می توانید داده ها را هم دریافت و هم ارسال کنید. لازم نیست مودم طرف مقابل هم بی سیم باشد. در واقع با مودمهای بی سیم حتی فکس هم می توانید ارسال کنید.
مجموعه فرمانهای AT :
حتما توجه کرده اید که وقتی برنامه ی ارتباطاتی شماره ای را می گیرد حروفی عجیب و غریب روی صفحه نمایش به نمایش در می آید، این حروف «مجموعه ی فرمان AT» است که ابتدا آن را شرکت Hayes طراحی کرد و بعدها شرکتهای دیگر آن را بر اساس نیازهای خود تکمیل کردند. نرم افزار ارتباطاتی از این حروف برای کنترل مودم بهره می گیرد. متاسفانه ، مجموعه فرمان ATی استانداردی وجود ندارد. هر یک از سازندگان مودم فرمانهای مورد نیاز برای فعال کردن خصوصیات مودمشان را خودشان خلق می کنند. بنابراین، یادتان باشد که دفترچه ی راهنمای مودم خود را که حاوی این فرمانهاست دور نیندازند. برنامه های ارتباطی خوب لایه ای می سازند که مجموعه فرمانAT از نظر شما پنهان باشد. با این همه ، بهتر است چند فرمان اساسی را بفهمید. اگر وارد حالت ترمینال شوید ( بعضی برنامه های ارتباطی ممکن است چنین اجازه ای ندهند) ، می توانید فرمانهان AT را وارد کنید( باز هم می گوییم آن کتابچه های راهنما را دور نیندازید!)
وقت سکوت:
نرم افزار ارتباطاتی خوب به شما امکان می دهد که بلند گوی مودمتان را خاموش کنید . اگر برنامه تان چنین امکانی را نمی دهد، می توانید به طور دستی آن را انجام دهید. وارد کردن “ATMO” در حالت ترمینال بلندگو را خاموش خواهد کرد. نمونه هایی از دستور های دیگر ، M1 (بلند گو هنگام شماره گیری روشن و پس از اتصال خاموش)، M2 (بلندگو همیشه روشن ). و M3 (بلندگو هنگام شماره گیری خاموش . و و قتی نشست ارتباط به پایان می رسد روشن ) است. برای این که بلندگو همیشه خاموش باشد از M0 استفاده کنید.
وقتی تنظیمات به هم خورد:
شاید AT&F مهمترین فرمان AT باشد. هرگاه تنظیمها را خراب کنید به طوری که مودم از کار بیفتد، وارد کردن “AT&F” مودم را به تنظیمهای از پیش تعریف شده ی سازنده مجددا تنظیم می کند. اما هشیار باشید: بعضی از سازندگان تنظیمهای چند گانه می دهند و AT&F همه ی آنها را پاک خواهد کرد. روش مطمئن تر فرمان ATZ است که مودم را به حالت بیدار از پیش تعریف شده ی سازنده مجددا تنظیم می کند.
فرمان AT13 شماره ی نسخه firmware را نشان می دهد. البته ، بعضی از سازندگان از فرمان متفاوتی بهره می گیرند. پس آن دفترچه ی کوچک راهنما را دور نیندازند.   
UART:
با سریعترین مودمها،تعدادی از سازندگان و فروشندگان مودم معتقدند که تراشه ی کنترل کنندی سریال پی سی (یعنی تراشه UART)توان همگامی با مودم ها را ندارد.درگاه (port) سریال بیتهای موازی را – که پردازنده پی سی به کار می برد – به بیتهای پشت سر هم سریال تبدیل می کند و از آنجا به مودم می رود.در قلب درگاه سریال تراشه ای به نام UART.نام UART علامت اختصاری «گیرنده/فرستنده ناهمزمان عمومی»تراشه UART در پی سیها قبلا تراشه ۸۲۵۰ یا۱۹۴۵۰  بود و بعد ۱۶۵۵۰A آمد.
به دلیل ضعیف درگاه سریال،UARTهایی با بازدهی بیشتر و همچنین ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار خاص بالا بردن بازدهی درگاه سریال به بازار عرضه شده است.آیا خرید اینها لازم است؟
پاسخ به روشی بستگی دارد که از مودم خود بهره میگیرد.اگر کارتان با مورو این باشد که از فایلهای از پیش فشرده شده ی BBSها یا خدمات روی خطی (on-line)بهره ی بگیرید،نیازی به سخت افزار جدید ندارید.هر چند،اگر در اکثر اوقات به انتقال دادن فایلهای قابل فشرده شدن مشغول هستید بد نیست روی محصولات فوق الذکر مطالعه کنید.
همان گونه که گفتیم وقتی داده ها از پی سی به مودم، یا برعکس،می رود باید از تراشه ی UART عبور کند شما می توانید سرعتی را که در آن مودم و کامپیوتر ارتباط برقرار میکند کنترل کنید.این سرعت به سرعت DTE مشهور است و معمولا می توانید از طریق نرم افزاری آن را معین کنید.
انتخاب سرعت DTE مناسب در اصل به سرعت مودم و نوع داده هایی که می خواهید ارسال کنید بستگی دارد.به عنوان مثال،اگر مودم ۲۸٫۸ کیلو بیت در ثانیه ای دارید که از فشرده سازی V.24bis با نسبت ۴ به۱ بهره می گیرد،برای بازدهی خوب باید DTE خود را به ۲۸٫۸ ضرب در ۴ یا ۱۱۵٫۲ کیلو بیت در ثانیه تنظیم کنید.
بعضی از پی سی هایی که امروزه فروخته می شوند تراشه ی ۸۲۵۰  UART یا ۱۶۴۵۰ را دارند.اشکال این تراشه ها در آن است که اگر سرعت DTE را خیلی زیاد تنظیم کنید ممکن است کامپیوترتان قادر نباشد همه ی داده هایی را که به درگاه سریال می آیند بگیرد.
هر گاه DTE را روی سرعت بالا تنظیم کرده باشید و خطا با ارسال مجدد روی داده باشد بهتر است تراشه ی ۱۶۴۵۵۰A  را به جای ۱۶۴۵۰ قرار دهید.این تراشه امکاناتی دارد که تنظیم DTE روی سرعت های بالاتر را میسر می سازد.چنانچه باز هم مشکل داشتید می توانید از سخت افزارهای خاصی که برای این کار طراحی شده اند بهره بگیرید.
   
 
مودم سرعت بالا و خانواده فاکس
CH2056            –             V.90/56,000bps    
CH1799            –             V.34bis/33,600bps
CH1798            –             V.34/28,800bps    
CH1794            –             V.32bis/14,400bps
خصوصیات:
. V.90, V.34bis, V.34,  V.32bis,  V.32, V.22bis, V.22/B, V.23, V.21,
Bell212  and 103
.  CH2056 به عملکرد همزمان V.80  کمک می کند.
.  تصحیح خطا:V.42 LAMP, MNP2-4 and MNP 10 
.  تراکم داده ها:V.42bis and MNP 5 
.  ارتقای خروجی داده ها MNP 10  برای عملکرد یافته ای(تلفن همراه)
.  رابطه سریال DTE  با سرعت بالای ۲۳۰٫۴kbps (CH2056),115.2kbps (CH1799/CH1798) or 57.6kbps (CH1794)  
.  وفق پذیری روند علامت در ثانیه بصورت اتوماتیک با استفاده از دریافت سرعت, کنترل جریان و بافرهای داده ها .
.  فرستادن و دریافت طبقه۱ فاکس, گروه۳ حمایت شده.
.  سریال ,V.24 رابطه ۵ ولتی.
.  دفتر راهنمای NVRAM و سیستم های پرسنلی ذخیره انبوه کامپیوتر.
.  ساختار فرمان AT همراه با تعمیم ها.
.   DAAسر خود با انزوای ۱۵۰۰ VAC RAM , 2122v که حمایت از جریان را به اوج می رساند.
.  CSA C22.2950, UL 1950 شناسایی شده اند.
.  مدل خط تلفن اجاره شده  CH1799LL است.
.  قسمت  68,FCC تایید شده است یا قسمت۱ DOT CSA CS-03 قابل تایید است.
.  عملکرد ۵ ولتی با انتخاب قدرت صفر.
.  اندازه کوچک: ۱٫۳۵″*۱٫۳۸″*۰٫۶۱″ (جزئی).
.  شماره شناسایی شخصی با سرعت پایین یا هزینه پایین CH1786 .
مقدمه:
CH1794, CH1799, CH2056 (خانواده مودم HS)ماژول های مودم با سرعت بالا و از نوع صنعتی می باشند .   هر مودم HS از دامنه ای از استاندارد های مودم و سرعت هایی از ۳۰۰bps تا ۱۴,۴۰۰bps, 28,800bps, 33,600bps, یا ۵۶,۰۰۰bps  حمایت می نمایید.  با استفاده از الگوریتم های تراکمی سر خود , ممکن است سرعت عملکردی تا ماکزیمم سرعت ۵۷٫۶kbps  برایCH1794 , 115.2kbps برایCH1799 /CH1798 و۲۳۰٫۴kbps برای CH2056 توسعه یابد.انتخاب طرح های تصحیح خطا از جمله MNP10 برای عملکردهای تلفن همراه در دسترس است.خانواده مودمHS از فرستادن و دریافت فاکس حمایت می کند.CH1799LL منحصرا روی خطوط تلفن بدون ولتاژ کار می کند . خانواده مودم HS , شماره شناسایی شخصی است که با هزینه پایین cermetek CH1786,V.22bis خانواده مودم ۲۴۰۰bps قابل مقایسه است.
هر ماژول در خانواده مودمHS کامل(مستقل) و FCC قسمت ۶۸ است که تایید شده و  DOT کانادائی قابل قبولی است.این ماژول های بسیار کوچک برای نصب PCB طراحی شده اند و اندازه شان ۱٫۳۵″*۱٫۳۸″*۰٫۵۸″ است.
خانواده مودمHS تنها به دو رابط اضافه احتیاج دارد:
یک رابط سریالCCITT V.24  که می تواند مستقیمابه UART وصل شود و یک TIP و RING که مستقیما به RJ-11C JACK وصل می شود تا با خط PSTN ارتباط پیدا کند.خانواده مودم HS ممکن است با فرمانهای AT , استانداردهای صنعتی کنترل  شودو با نرم افزار ارتباطی, صنعتی موجود قابل مقایسه است.
توصیف بلوک های عملکردی و بحث راجع به عملکردهای اساسی:
شکل۱ طرحی از بلوک عملکردی محصولات خانواده مودمHS می باشد. هر مودم HS حاوی بافر رابط سریال, ماژولتر(modulator) یا دماژولتر(demodulator), کنترل کننده مودم با تصحیح خطا و تراکم داده ها, حافظه غیر فرار و  DAA است.
بافر رابط میزان سریال:
مودم HS از یک سری رابط  V.24 EIA 232-E 5V استفاده میکند تا بدین ترتیب مودم را کنترل کند. محصولات مودم HS ممکن است به رابط سریال مربوط شود.این رابط سریال با ملزومات نهایی داده ها (DTE) در سرعت ثابت بی توجه به سرعت مدولاسیون خط حامل(DCE)ارتباط مودم PSTN قرار دارد.
این امر سبب می شود نیازی به کنار رفتن یا افزایش دادن سرعت بر اساس روند داده های ارتباطی معاشرتی PSTN نباشد.بنابراین DET ممکن است CH2056را برای بیان۵۶kbps  آموزش دهد و راجع به ارتباط داده ای کندتری صحبت  کند.این سرعت بدون تغییر سرعت میزبان ۲۴۰۰pbs است.برعکس DTE میزبان که در ۱۴٫۴kbps آموزش دیده است, ممکن است همچنین با مودم های سرعت بالا یعنی ۲۸٫۸kbps ارتباط برقرار سازد.این ارتباط با تقاضای کنترل جریان داده ای اتوماتیک کامل می شود.خانواده مودم HS یک بافر ساکن دارد که برای ما امکان عملکرد ثانیه ای خودکار را ۸فراهم می کند.
حافظه غیر فرار(NVRAM):
NVRAM قادر است دو پیکر بندی اختصاصی شده برای کاربر را ذخیره سازد. فرمانAT&Wn پیکر بندی مودم فعال را در یکی از دو موقعیت NVRAM که توسط عددی از ۰ تا۱ انتخاب شده ذخیره می سازد.فرمان AT&Yn یکی از پیکربندی های مودم ذخیره شده را انتخاب می کند که این پیکربندی بصورت اتوماتیک فراخوانی شده و با نصب مجدد یا روشن کردن کامپیوتر فعال میگردد.فرمان ATZn فورا فراخوانی میکند و پیکربندی ذخیره شده را فعال می سازد.برای فرمانها و به ثبت رسیده های قابل ذخیره به جداول ۷Aو۷B مراجعه شود. NVRAM قادر است بیش از چهار شماره تلفن با بیش از ۳۱ عدد یا تعدیل کننده در هر شماره تلفن را به حافظه بسپارد. فرمان AT&ZN = S ،S را ذخیره خواهد کرد.شماره تلفن شماره گیری می شود فرمان AT&Zn = S سبب می شود مودم یکی از چهار شماره تلفن ذخیره شده را شماره گیری کند. موقعیت ذخیره NVRAM برای چهار شماره تلفن توسط یکی از اعداد ۰، ۱، ۲، یا ۳ انتخاب شده است.
رابط خط تلفن یا DAA :
مودم هایی که کارائی بیشتری دارند به کارائی DAA (تسقلیم دسترسی به داده ها)بسیار
حساس هستند. تفاوت بین مودم خوب و یک مودم معمولی در کارائی DAA است. مودم های خانواده ی HS داران پیچیدکی کمی هستند که برای کارائی بهینه برای تمام شرایط خط PSTN طراحی شده است، تا از این طریق دسترسی به قابل اعتمادترین و بهترین شرایط کارائی PSTN حاصل شود. خانواده مودم HS طوری طراحی شده که در استاندارد های تلفن های امریکای شمالی به کار آید همانگونه که توسط FCC قسمت ۶۸ ( ایالات متحده ی امریکا ) و CSA قسمت ۱ ، CS-03 (کانادا) مورد استفاده قرار گرفته است. در بین پارامترهای مهم تر ، رابط خط PSTN طوری طراحی شده است که جدا سازی ۱۵۰۰ VAC RAM را داشته باشد و حفاظت جریان اوج ۲۱۳۲V را فراهم آورد. در نتیجه مورم های خانواده ی HS  ملزومات کشورهای کانادا و امریکا را فراهم می آورند و همچنین نیازهای نماینده های بین المللی را فراهم می آورند که موجب تمایز این سطوح جدا سازی می گردد . شماره شناسایی های شخص۱,۲ ، همانند ارتباطات ورودی و خروجی برای PSTN عمل می کند برای افزایش قابلیت اعتماد در محیط های مخالف یعنی تایید کانادا، موافقت UL و همچنین بصورت اختیاری برای موافقت FCC بخش ۱۵ ، می باشد. این هر شماره شناسایی شخصی باید از میان یک شبکه بیرونی بطور مفصل در عملکرد   cermetek  نکته # ۱۲۶ توصیف شده است. هر محصول مودمHS   با تایید FCC قسمت ۶۸ عرضه می گردد. و از کارخانه با بر چسبFCC   عرضه می گردد که نشان دهنده ی شماره شناسایی و برابریRinger   می باشد. این بر چسب باید به ویژه در ته محصول چسبانده شود به استثنای امریکا، بیشتر کشورها (از جمله کانادا) احتیاچ به تایید محصول نهائی دارند و یا سیستمی که حاوی مودم HS  باشد با نماینده دولت آن را تایید کند. معمولا ، این کار با تایید محصول نهائی در ، محل آزمایش مستقل یا وجود مشاوری برای ارزیابی ، انجام میگردد.محل آزمایش یا مشاور, نتایج آزمایش را پیش می برند و مدارک مستندی را برای نماینده دولتی فراهم می آورند.
 تصحیح خطای مدولاسیون یا دمولاسیون و تراکم داده ها :
این عملیات توسط تراشه مودم استاندارد صنعتی فراهم آمده استکه برای استفاده همراه با مودم HS اختصاص یافته است.طرح مدولاسیون یا دمولاسیون از استانداردهای مودم صنعتی حمایت می کند.
 مودم HS از محصولات تصحیح خطای V.24LAMP, MNP2-4, MNP10 حمایت میکند.CH1794 از تکنیک های تراکم داده هایMNP5 استفاده می کندوCH1798/9/CH2056از تراکم داده هایV.42bis استفاده می کندو این امکان را فراهم می کند که تراکم داده ها تا ماکزیمم ۵۷٫۶kbps/115.2kbps/230.4kbps سرعت گیرد.این سرعت های بالای DTE توسط رابط سریال مودم HS حمایت میگردد و از این طریق علامت در ثانیه به طور خود کار فعال می گردد. توجه داسته باشید که ماکزیمم سرعت به وسیله سرعت ماکزیمم موجود ازDTE محدود می گردد وماژولتر یا دماژولتر موجود از برابرسازی حمایت می کند و عمل تصحیح خطا را پیش می برد.


نکته:
استاندارد V.90  56kbps,  33.6kbps, را مشخص می کند.در نتیجه دو مودم V.90 که پشت به پشت به هم متصل شده اند ، در ۳۳٫۶kbps فرستاده می شود.
اتصال برای UART میزبان:
چون یک مودم ،بصورت سریالی داده هارامنتقل می سازد و بیشتر محصولات میزبان ، داده ها را در یک قالب بندی موازی اداره می کند،UART لازم است تا انتقالات موازی به سریال و سریال به موازی را فراهم سازد.
ویژگیهای پشتیبانی شده،درقراردادن فرمان:
مودمHS از فرمان AT که با توسعه هایی همراه است حمایت می کند.این فرمان قادر است با نرم افزار ارتباطی استاندارد صنعتی عمل کند.فرمانهای AT با TR302.3/88-08006 قابل مقایسه است

رابط میزبان سریال:
خانواده مودم HS در حالت اسنکرون (ناهماهنگ) عمل میکند و از رابط گونه ۵V,RS232- که V.24 (EIA-232-E ) نام دارد ، حمایت می کند.مودم HS از رابط سریال کامل RS- 232C/V.24 حمایت می کند خطوط سیگنال به جای سطح قابل مقایسه  RS-232-C ،TTL هستند که امکان اتصال مستقیم مودم HS را به UART میزبان فراهم می آورد،بدون آنکه سطح جریان تغییر یابد.برای توصیفات کامل شماره شناسایی شخصی به جدول۳ مراجعه نمایید. با فرستادن فرمانهای سریال برروی TXD و با هدایت پیامهای موقعیت سریال که روی RXD بر می گردند ،مودم کنترل می شود . ممکن است سایر خطوط رابط سریال برای سهولت استفاده از برنامه های کاربردی خاص مورد استفاده واقع شوند ، اما احتیاجی به مودم ندارند . خروجی های غیر قابل استفاده از مودم HS باید بدون اتصال رها شوند . ورودی های بدون استفاده باید به سطح منطقی مناسب متصل گردند. به جدول ۳ مراجعه شود. 
رابط بلندگو:
خروجی SPK  در امتداد ورودی ، دریافت کننده را منعکس می کند و سیگنالی به وجود می آورد که ممکن است برای جهت دهی پیشرفت صدا ، مورد استفاده قرار می گیرد .
سیگنال SPK ممکن است  مستقیما بار ۳۰۰  اهمی عمل کند . معمولا سیگنال SPK ورودی به تعدیل کننده ی نیروی صوتی است و در عوض ، تعدیل کننده حلقه ( کویل ) بلندگو را تعدیل می کند . بلندگو با فرمان ATM فعال می گردد. صدای بلند گو با استفاده از فرمان ATLN تنظیم می گردد. در صورتی که N یکی از اعداد۲,۱,۰  یا ۳ باشد . افزایش اعداد با صدای بیشتر مطابقت دارد. شکل ۳ نشان دهنده ی روش تعدیل بلند گویی با ۸ اهم اضافه می باشد .
حالت نیروی صفر :
اگر یک برنامه ی کاربردی طی دوره های غیر فعال بودن کامپیوتر ( STAND BY ) برای انرژی صفر فراخوانی شود . ممکن است انرژی با استفاده از جریان خارجی خاموش شود و پس زمانی که شماره شناسایی شخصی RI مودم HS  فعال می گردد، مجددا به کار گرفته شود . بنابراین مودم HS  قادر است تامرز صفر خاموش گردد. با مراجعه  به شکل ۲  متوجه می شویم که کنترل کننده موجب می شود که دستگاه تقویت کننده تغییر یابد که این کار با فراهم آوردن نیروی (  5V+ ) برای مودمHS انجام می دهد . در این پیکر بندی سیگنال رینگ باری بیدار کردن مودم HS  ، زمانی که مودم HS  در حالت خاموشی است مورد استفاده قرار می گیرد . شماره شنا سا یی شخصی مودم HS زمانی که نیرو در حالت خاموشی به سر می برد ، به حالت نا مشخصی خواهد بود . این نکته باید در نظر گرفته شود که از عدم وجود سیگنال ها ی نا خواسته برای مودم HS  در طی مدت خاموشی اطمینان حاصل گردد.
فراهم آوردن انرژی :
ماژول مودم HS یک سری پیچیده از ریز سیستم های حساس است . در طی دوره ی عملکرد نرمال ، مودم HS ، در امتداد سیگنال ها از خط تلفنی که در دامنه ی  میلی ولت است ، رمز گشایی می کند این مراحل باید توسط کاربر انجام شود تا متضمن گردد که انرژی ، صدا را روی تمام خطوط فراهم می آورد . از جمله این خطوط زمین است که از یک قله تا قله فراتر از ۲۵mv نمی شود . در صورت لزوم از انرژی اختصاصی و طرحهای زمینی استفاده نمائید. عدم توانایی در فراهم آوردن چنین شرایطی موجب می شود مودم  HS ، بد کار کند یا اینکه عملیات به طور نا منظم صورت گیرد . خانواده ی مودم HS احتیاج به سیگنال +۵V+5%  دارد . پیشنهاد می شود که خازنها با سیر جنبی روی منبع نیرو قرار داده شوند و تا جایی که امکان شماره های شناسایی شخصی ورودی مودمHS  بسته شود . توصیه می شود که یک خازن TANTALUM  10 یا بیشتر یه موازات خازن سفالی استفاده گردد. همچنین کاربر باید استحفاظ لازم را در نزدیک منابع EMI از قبیل دستگاه های تقوییت کننده موتور ها و سایر فراهم آورنده گان انرژی به وجود آورد.
سرعت اتوماتیک یافتن قالب بندی:
مودم HS  هم از فرمان و هم از حالت داده های عملی حمایت می کند.مودمHS می تواند بطور خود کار سرعت یا قالب بندی داده هایی که از DTE  به رابط سریال داده می شودرا مشخص نماید و قادر است دامنه ی وسیع سرعت های زیر را پیدا کند.
CH1794   300,600,1200,2400,4800,7200,9600,12000,14400,                    
۱۹۲۰۰,۳۸۴۰۰,and 57600bps                                                     
CH1798/9 300,600,1200,2400,4800,7200,9600,12000,14400,                  
      16800 ,19200,21600 ,24000,26400 ,28800, 38400,                        
۵۷۶۰۰,and115200bps                                                                 
CH2056   300,600,1200,2400,4800,7200,9600,12000,14400,                   
۱۶۸۰۰ ,۱۹۲۰۰ ,۲۴۶۰۰ ,۲۴۰۰۰,۲۶۴۰۰,۲۸۸۰۰,۳۸۴۰۰,                    
۵۷۶۰۰,۱۱۵۲۰۰,and 230400bps                                                   
دادههایی که در جدول ۱ قالب بندی شده اند ، توسط محصولات خانواده مودم HS شناسایی شده اند . مودم HS می تواند داده ها را با علامت یا بیت توازن فضا پیدا کندو همان طور که در جدول ۲ توصیف شد خودش را قالب بندی نماید.مودم HS  برای سرعت انتخابی با توالی آموزش AT آموزش داده شده است . بنابراین ،DTE برای سرعت رابط سریال مودم می تواند مستقل از DCE یا حامل خط سرعت مربوط(با محدودیت های اندک ، به دستور AT+MS مراجعه شود)باشد . این امر در زمان انتخاب سرعت مدولاسیون (سوار سازی)حامل خط DCE  امکان انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می سازد و بدین طریق کاربر به کارایی خروجی داده های بهینه دست می یابد.برای افزایش سرعت خروجی داده های مودم موثر، برای سرعت رابط سریال مودم باید DTE در بالاترین سرعت موجود، بدون تقاضای استفاده از کنترل جریان سر خود مودم  HS قرار گیرد.اگر چه کنترل جریان ارتباط با حالت های سرعت بالاتر ،توسط DTE را تسهیل میکند ،اما استفاده از کنترل جریان موجب میشود، روند خروجی کلی با خطا انجام شود.
دریچه ورودآهنگ یا صدا :
خانواده مودم HS شماره شناسایی شخصی T1 بوجود می آورد تا این امکان برای کاربر فراهم گردد ک در رابط خط PSTN سهیم باشد .این رابط با مودم به منظور استفاده از صدا و DTMF همراه شده است. شکل۴ حاوی طرحی است که از یک تقویت کننده عملی یک طرفه (تکی) استفاده می کند و نشان دهنده ی پیکر بندی ممکن برای استفاده از آهنگ از تقویت کننده ازcermetek  ، نکته ۱۷ مراجعه شود که در آن جا برای اجرای صوت و آهنگ از تقویت کننده دو تایی استفاده می کند. همه ی محصولات مدوم HS با شماره شناسایی شخصی T1 مشخص شده اند که مستقیما بهDAA  داخلی جفت شده اند.هنگام استفاده از مودم HS در حالت داده،T1 باید جریان داشته باشد و به شکل منفرد از هر گونه پتانسیل قطع شود چون هر منفرد روی T1 در طی دوره ی عملکرد داده ها روی خروجی مودم HS تاثیر می گذارد . اگرT1 از طریق برنامه ی کاربردی دیگری خواسته شوداز یک تقویت کننده یا تغییر مقاومت ظاهری (امپدانس) صفر استفاده نمائید تا زمانی که T1 در حالت داده ها قرار گیرد،جریان قطع شود به شکل ۵ مراجعه کنید.از رزیستور ارزشمندی (POT )استفاده کنید تا میزان صدای دلخواه بلند گو را به دست آورید. برای برقراری موافقت FCC ،فرکانس ها عبور کرده اند و این در حالی است که حالت صوت باید بین۳۰۰۰ HZ,300HZ  باشد. زمانی که صدا و داده ها هر دو مورد استفاده قرار می گیرد و شماره شناسایی های شخصی TXA,RXA فعال باشند و معمولا ارتباط صوتیاز ارتباط داده ها فراتر می رود.در این حالت، فرمان های زیر باید مورد استفاده قرار کیرد تا مودم HS را پیکر بندی کنند و امکان استفاده کامل از خصوصیت ورودی آهنگ یا صدا را فراهم آورد ایت فرمان ها پاسخ خودکار را از کار می اندازندو به علت عدم سیگنال حامل ،ارتباط قطع می شود.
۱٫  Enter:ATS0=0                                                                                 
۲٫  Enter:ATS7=255                                                                      
۳٫  Enter:ATS10=255                                                                   
توالی های فرمان زیر نشان دهنده ی تکمیل موارد استفاده پورت آهنگ یا صدای معمول است .
۱ . برای پاسخ گویی به تلفن:
                                       الف) وارد کنید ATH1
                                         ب)منبع صوت محلی را به TXA , RXT تغییر دهید
                                          ج)مکالمه خود را شروع کنید
 2. برای تغییر حالت داده ها منبع صوت محلی را از TXA,RXA  تغییر دهید:
                                          الف)در مودم اورژینال(اصل) ATX1 واردکنید
                                            ب)در مودم پاسخ ATA وارد کنید
۳٫ برای قطع رابطه تلفنی یا رابطه داده ای:
                                         الف)با وارد کردن +++به حالت کنترل برگردید
                                           ب)ATH را وارد کنید
۴٫برای ایجاد رابطه صوتی از تسهیلات DTMF مودم  HS  استفاده کنید:
الف)ATDT1234567 را وارد کنید.در صورتی که ۱۲۳۴۵۶۷ شماره تلفن باشد
ب)سپس به منبع صوت محلی تغییر دهید

کنترل مودم :
ممکن است مودم HS با فرستادن توالی های فرمان ASCLL سریال کنترل شود فرمان ها به صورت سریالی روی شماره شناسایی شخصی TXD به مودم فرستاده می شوند.پس از اجرای فرمان دریافتی،مودم به حالت سریالی برمی گردد که این پیام روی شماره شناسایی شخصی RXT خوانده می شود .
حالت های مودم :
مودم می تواند هم در حالت فرمان و هم در حالت داده قرار گیرد. زمانی که مودم بلا استفاده است بطور پیش فرض در حالت فرمان قرار م گیرد و فرمانها را تشخیص میدهد
زمانی که انتقال داده ها صورت می گیرد ، مودم HS در حالت داده ها قرار می گیرد و فرمان ها را تشخیص نمی دهد برای اینکه مودم را به تشخیص فرامانها وادار نماییم،میزبان باید “توالی دفاعی”بفرستد تا مودم مجبور شود از حالت داده خارج شود و به حالت فرمان در آید توالی دفاعی حاوی”زمان حفاظتی”است(دوره ای که هیچ کاراکتری به مودم فرستاده نمی شود)به دنبال۳ کاراکتر دفاعی ،زمان حفاظتی دوم فرا می رسد.در هنگام POWER-UP زمان حفاظتی ۱ ثانیه است و کاراکتر دفاعی”+”است.
توجه داشته باشید که هیچ زمان حداقلی بین کاراکتر های دفاعی لازم نیست.این دو پارامتر،به نوبت از طریق S2وS12 قابل تغییر هستند.
پس از توالی دفاعی دریافت شده مودم HS همراه با حاملی که روی آن است به حالت OFF-HOOK باقی می ماند.زمانی که مودم آماده دریافت فرمان ها باشد ،مودمHS به پیام مو قعیتی HS بر می گردد.برای اینکه مودم HS را به حالت داده بر گردانید ،فرمانATO را بفرستید.
قالب بندی فرمان :
فرمان های مودم HS حاوی سه عنصر است :
۱)توالی توجه
۲)خود فرمانها
۳)برگشت حالت پایانی

هشدار :
محصولات خانواده مودم HS ،FCC قسمت ۶۸ بوده اند که به عنوان مودم های داده ای یا FAX مورد تایید قرار گرفته اند.استفاده از پورت (دریچه)صوتی احتیاج به محدودیت های بیشتری دارد.FCC احتیاج به این دارد که سیستم کل از جمله مودم HS و دستگاه فرستنده-گیرنده ی DTMFبه قوانین قسمت۶۸ بپیوندد.
فرمان های AT :
در صورتی که AT ارائه دهنده یتوالی توجه باشد A و T  ممکن است یا در حالت بالایی و یا پایینی باشد اما باید در همان حالت باشد.
فرمان ارائه دهندهی رشته فرمان است. ارائه دهندهی برگشت حالت (HEX 0D یا ASCHH 13)است.
مودم HS با یکی از پیام های موقعیتی زیر پاسخ گو می باشد که بستگی به این دارد که آیا برای خلاصه کردن اختیار شده یا برای پیام های موقعیت انگلیسی اختیار شده است.
                                                                (شکل خلاصه شده)۰ : نتیجه            
                                                                                 : نتیجه
                  &

  • کتاب های ویژه
  • جدیدترین ها
  • آخرین نظرات
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید

سوال امنیتی : خالق تمامی هستی و جهان چه کسی است ؟