";
دانلود pdf کتاب سنگی بر گوری جلال آل احمد - بابک قهرمانی رایگان
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
دانلود کتاب-->>> دانلود رایگان کتاب-->>> دانلود کتاب صوتی-->>> دانلود pdf کتاب سنگی بر گوری جلال آل احمد - بابک قهرمانی رایگان

دانلود pdf کتاب سنگی بر گوری جلال آل احمد - بابک قهرمانی رایگان

 • نام کتاب : سنگی بر گوری
 • ژانر کتاب : دانلود کتاب صوتی
 • نام نویسنده : جلال آل احمد - بابک قهرمانی
 • نوع فایل دانلودی : فایل pdf است
 • زبان کتاب : فارسی
 • تاریخ درج : 2019-02-13 00:00:00
 • منتقد و ارسال شده به وسیله : یاشار ایوبی
 • امتیاز منتقد به سنگی بر گوری : 10

عرض سلام به بخش دانلود pdfكتاب صوتي سایت سایت کتاب خوش آمدید
امروز برای شما دانلود pdf کتاب سنگی بر گوری برای شما عزیزان تهیه کردیم این پست مربوط به pdf کتاب سنگی بر گوری جلال آل احمد - بابک قهرمانی هستش سنگی بر گوری نوشته جلال آل احمد - بابک قهرمانی هستش به کمک جستجو کتاب و یا مجلات مربوط به جلال آل احمد - بابک قهرمانی را سرچ کنید
pdf کتاب سنگی بر گوری یکی از pdf کتاب های یک کار خاص و خواندنی هستش pdf کتاب سنگی بر گوری در بخش دانلود pdfكتاب صوتي برای شما عزیزان تهیه شده

دانلود کتاب صوتی

سنگی بر گوری
کتاب صوتی سنگی بر گوری اثر کوتاهی از نویسنده بزرگ، جلال آل احمد می‌باشد که شش فصل دارد و در سال ۱۳۴۲ نوشته شده است. جالب است بدانید این اثر حدود بیست سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۰ (وقتی که دوازده سال از مرگ جلال گذشته بود) برای اولین بار منتشر شد.

خلاصه داستان
این داستان روایتی صریح و روشن از زندگی خصوصی جلال آل احمد و همسر او، سیمین دانشور است. داستانی که او با جسارت به زندگی خصوصی‌اش پرداخته است و این زندگی ابعادی را در خودش دارد که بازتاب کننده زندگی اجتماعی و یا فرهنگ جامعه نیز می‌باشد. ماجرا بر سر بچه‌دار نشدن جلال و همسرش می‌گذرد.

آن‌ها پس از متوجه شدن این موضوع که قادر به داشتن فرزند نیستند، روش‌های مختلفی را می‌آزمایند؛ به پزشک‌های متعدد مراجعه می‌کنند، به توصیه‌های دیگران گوش می‌دهند، از سر ناچاری به روش‌های خرافاتی رو می‌آورند و روش‌های بسیار دیگر را تجربه می‌کنند.

او در این کتاب به بررسی آزموده‌های خود و همسرش و تمام راه‌های رفته‌ای که در نهایت با شکست مواجه شده است، می‌پردازد. در واقع جلال از همان ابتدا می‌داند که بچه‌دار نخواهد شد، اما ناچار است تن به مسائلی دهد که جامعه از او درخواست دارد و راه گریزی هم از این جریان برای او وجود ندارد.

کتاب صوتی سنگی بر گوری، به تلاش برای حل مشکل «بچه دار نشدن» و سازگاری با این مشکل پرداخته است و تمام خاطره‌هایی که در این کتاب مطرح می‌شود، در قالب داستان طرح شده‌اند.

تم داستان
«سنگی بر گوری» دست نوشته‌ای متفاوت از جلال آل احمد است.
واقع بینی، طنز پنهان، صراحت نویسنده در بازگو کردن مسائل فرهنگی و قلم رک، ساده و بی‌پرده جلال از ویژگی‌های بارز این کتاب است. مهم‌ترین مسئله شجاعتی است که در بیان رفتار و افکار خصوصی او نمایان می‌شود و نظر بسیاری از شنوندگان این است که هر زمان عنوان این کتاب را شنیده‌اند، به میان متن پرتاب و اثر برایشان زنده شده است.
این اثر شرح مستندی از عقیم بودن اوست که سال‌ها بخشی از ذهن و زندگی او را به خود مشغول کرده بود. و  در نتیجه کوشش برای مداوای این بیماری، خاطره نگاری تأثیرگذاری از حالات، عواطف، ذهنیت و مبارزه و شکست راوی یا همان نویسنده است. روایت داستان به گونه‌ای است که می‌دانیم موضوع اصلی با شخصیت‌های آن به لحاظ فکری و احساسی گره خورده است و از آنجا که جلال نویسنده‌ای اجتماعی است، توجه به فرهنگ مردم نیز در این داستان گویای بسیاری از واقعیت‌ها می‌باشد.
به طور کلی «بچه نداشتن» در این اثر همه‌ چیز جلال شده است. او ناامیدانه تلاش می‌کند این موضوع (بچه دار نشدن) را توجیه کند و یا از آزمایشگاه‌ها، مطب‌ها و همچنین از جملات کلیشه‌ای و از سر دلسوزی دیگران فرار کند. اما باز مدت زمان کوتاهی پس از آن، به خانه اول باز می‌گردد و راه حل‌های متفاوت را در پیش می‌گیرد.
به طور کلی شخصیت‌های داستان‌های جلال برای معنا دادن به زندگی خودشان، نگاه و زاویه دید شخصیت‌های دیگر را جست ‌و جو می‌کنند. این شخصیت دیگر، یا به وضوح بیان شده است (مانند خانمی از طبقه اشرافی در داستان «خانم نزهت الدوله» که سه بار طلاق گرفته و باز هم به دنبال شوهر ایده‌آل خود می‌گردد، یا مانند «زن زیادی» که این شخصیت دیگر، «او» ضمیر سوم شخص مفرد است که در واقع کاراکتر شوهر می‌باشد.)
شخصیت‌ها
جلال آل احمد: که راوی داستان است و روایت به صورت تک‌گویی‌های او ارائه می‌شود. او لحنی اعتراضی و انتقادی دارد، اما در نهایت خود او که شخصیت اول داستان نیز است، همسو با روال طبیعی می‌شود.
سیمین دانشور: تنها جملات کوتاهی از او در این کتاب نوشته شده است. جملاتی که طی مکالماتی که با جلال داشته، بیان شده‌اند.
خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی سنگی بر گوری ، از لینک زیر :
خرید آنلاین و دانلود کتاب
آموزش ICDL آموزش آفیس Office آموزش اکسل Excel
دروس دانشگاهی زبان های خارجی مهارت برای بازار کارنويسنده / مترجم : جلال آل احمد/بابک قهرمانی زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 94 مگابایت به قسمت دانلود موزیک ببینید تلاش ما قرار دادن مطالب مفید هستش
لطفا در صورتی که خرابی مشکلی میبینید برای دانلود pdf کتاب سایت سایت کتاب قرار بدید

 • کتاب های ویژه
 • جدیدترین ها
 • آخرین نظرات
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید

سوال امنیتی : حال جمع 1 + 1 چند است